Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З метою убезпечення громадян від гострих респіраторних хвороб, зокрема коронавірусу (COVID-19) Державна судова адміністрація затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному та цивільному процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
З 9 квітня 2020 року ця система введена в експлуатацію, а учасники судових процесів уже можуть звертатись із заявами про участь у засіданнях у режимі відеоконференції.
З метою забезпечення безперешкодного доступу громадян до судочинства Вінницький міський суд Вінницької області розпочинає проводити засідання з використанням програм для дистанційного спілкування TrueConf.
Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, які наведенні при реєстрації.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання (зразок заяви тут)
В заяві учасник справи обов’язково вказує:
Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Заява подається до суду та надсилається іншим учасникам справи в порядку, визначеному процесуальним законодавством, дозволеними засобами зв’язку.
Заява учасника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду в день її надходження до суду підлягає реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду та передається відповідному головуючому судді.
Головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час) та інформує про це секретаря судового засідання.
Секретаря судового засідання інформує учасника справи засобами телефонного зв’язку (електронної пошти), вказаними у заяві, щодо технічної можливості проведення засідання в режимі відеоконференції або відсутності такої можливості.
Учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв’язку, зобов’язаний:
Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.
На початку судового засідання учасники, що беруть участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, повинні показати свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу, в розгорнутому вигляді на сторінці з фотографією в камеру для надання можливості Секретарю підтвердити особу кожного учасника.
Розгляд справи відбувається за правилами проведення відкритого судового засідання. Судом забезпечується повна відео- та аудіофіксація судового засідання у режимі відеоконференції. Відео- та звукозапис відеоконференції долучаються до матеріалів справи.
У разі неможливості проведення процесуальної дії в режимі відеоконференції у зв’язку з обставинами, які виключають можливість її проведення (тривала хвороба учасника судового процесу, наявність відповідного клопотання до суду тощо), а також у випадку наявності технічних неполадок, що перешкоджають проведенню процесуальної дії в режимі відеоконференції, суд повідомляє учасників про це засобами телефонного зв’язку.
Інформація про проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції розміщуватиметься на офіційному веб-порталі судової влади України.
Прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області.