Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Щоб визначитись із майбутньою професією та детально дізнатися про особливості роботи служителів Феміди до Вінницького міського суду Вінницької області завітала амбітна молодь – студенти 3 курсу напрямку підготовки «Право» із Вінницького навчально-наукового інституту економіки Тернопільського національного економічного університету. Студентів супроводжував кандидат політичних наук, доцент кафедри правового регулювання економіки і правознавства Василь Добіжа. В рамках всеукраїнського флешмобу присвяченого Всесвітньому Дню Вишиванки працівники суду зустрічали гостей у традиційному українському одязі.
Зустріч розпочала заступник керівника апарату Руслана Федорова, яка розповіла учасникам заходу про історію створення одного із найбільших суддів України – Вінницького міського суду Вінницької області та про особливості його функціонування на сучасному етапі. Продовжила розмову прес-секретар суду, яка проінформувала студентів про етичні та процесуальні нормами поведінки, після чого гості мали змогу зайти до будівлі суду.
Ознайомлення з роботою суду розпочалося з канцелярії суду, де присутні дізналися про реєстрацію, рух документів, що надходять до суду та порядок роботи з ними в програмі «Документообіг загальних судів» (Д-3).
«Хто саме з суддів буде розглядати ту чи іншу справу – визначає спеціальне програмне забезпечення, комп’ютерна програма Д-3, будь-хто, крім спеціально уповноважених осіб, ніякого впливу на розподіл справ не мають» – розповіла заступник керівника апарату.
Разом з тим, Руслана Федорова наглядно продемонструвала відвідувачам роботу Д-3 та розповіла про майбутнє судової влади – можливості Електронного суду.
Далі, студенти-правники спустилися до архіву суду, де зберігається понад півтора мільйони справ, серед яких є рішення датовані ще 1944 роком. Зважаючи на те, що будівлі суду більше ста років, розмови про привидів – справа повсякденна. Тож, студенти наслухавшись історій про духів, у кулуарах архіву намагалися на власні очі побачити невидимих істот.
Після цього, учасники заходу з великою цікавістю розглядали зал судового засідання, з’ясували, які саме місця в залі судового засідання займають судді, прокурори, адвокати, секретар судового засідання, а також підозрюваний чи обвинувачений, дізнались про функції та роль кожного з них. Крім того, студенти-правники побачили роботу спеціальної апаратури щодо проведення позавізуального опитування свідків та потерпілих. Найчастіше цю програму застосовують під час розгляду кримінальних проваджень, наприклад у справах про викрадення людей. Відтак, дані особи настільки переживають за власне життя та безпеку своєї родини, що відмовляються бути особисто присутніми під час розгляду даної категорії справ, тому дають покази з «таємної» кімнати, яка знаходиться в будівлі суду. Щоб таке «спілкування» стало можливим і кімнату, і зал судового засідання оснащено технічними засобами, за допомогою яких такі особи надають свідчення учасникам провадження таким чином, що ніхто крім судді або колегії суддів не має змоги розпізнати їх за виглядом. Адже під час слухання справи присутні в залі судового засідання можуть споглядати лише силует свідка або потерпілого, який виведений на екран монітора та чути голос, який програмою спотворюється настільки, що неможливо зрозуміти хто говорить – чоловік або жінка, дитина чи літня людина.
Майбутні служителі Феміди мали можливість поспілкуватися з помічником судді Анатолієм Омельчуком, який розповів про емоційне забарвлення судових буднів, зокрема про резонансні справи, які були в проваджені суду.
Найцікавішим моментом для школярів в рамках організованого заходу стало відвідання судового засідання, де розглядали матеріали клопотання довічника про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким. Ознайомлення юних правників «наживо» з особливостями судового процесу є прекрасною можливістю набути першого професійного досвіду.
По завершенні інформативної екскурсії молодь отримала безліч позитивних емоцій, яскравих і позитивних вражень, зробивши впевнений крок у виборі майбутньої правничої професії. Крім того, за підсумками проведеного заходу, студенти змогли зробити фотознімки на згадку про проведену екскурсію.
Прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області.