flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Небезпека отруєнь у літню пору»: у Вінницькому міському суді відбулась нарада-навчання

28 липня 2017, 14:49

27 липня 2017 року у Вінницькому міському суді Вінницької області відбулася нарада працівників апарату, в межах якої було представлено новопризначених працівників та обговорено питання щодо діяльності апарату суду. Окрім обговорення робочих моментів, присутні мали можливість збагатитись корисною та актуальною інформацією.

  

«Небезпека отруєнь у літню пору» – такою була тема своєрідної лекції, яку провів для працівників апарату завідувач відділу реанімації Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Юрій Євгенійович Сурсаєв.

Слушні поради лікаря щодо того, як відрізнити отруєння від інших поширених захворювань, як їм запобігти та що робити, якщо все ж отруїлись, читайте далі.

Перше, на чому наголосив лікар, почавши розмову, – переважна більшість вінничан невчасно звертається до лікарні, що в подальшому ускладнює процес їх одужування в десятки разів.

Чому ж пацієнти звертаються не одразу або не звертаються до фахівців взагалі? Як говорить Юрій Євгенійович, в основному це через те, що в свідомості пересічних громадян закладено твердження, що отруєння – це не так вже й страшно, а вилікуватися цілком реально і в домашніх умовах. Крім того, багато хто плутає отруєння із набагато складнішими захворюваннями: панкреатитом, гастритом, гострим апендицитом, інфекційними захворюваннями, що тягне за собою ще серйозніші наслідки. Але лікар переконує: ні в якому із цих випадків не потрібно займатися самолікуванням, а якнайшвидше звертатись до медиків.

Найпоширенішими симптомами отруєння є нудота, почуття важкості в ШКТ або вздуття, позиви на блювоту, підвищення температури, розлади шлунку, знижений артеріальний тиск, прискорене серцебиття, непритомність, судоми м'язів.

Як же запобігти виникненню цих неприємних відчуттів? Юрій Євгенійович зробив короткий перелік речей, які допоможуть завадити отруєнням влітку:

  1. Не можна вживати «вуличну» їжу – надати перевагу стравам домашнього приготування.
  2. Уникати фаст-фуду.
  3. Під час застіль не куштувати їжі з майонезом, сметаною тощо.
  4. Не їсти страви, які приготовані більше, ніж 4 години тому і при цьому не були поміщені в холодильну камеру.
  5. Виключити з раціону страви швидкого приготування та дешеві ковбасні (м’ясні, сирні тощо) вироби.
  6. Не поєднувати вживання м’яса та риби.
  7. Обмежити вживання напоїв з барвниками, слабоалкогольних напоїв і так званих «енергетиків».

Також дуже цінною була інформація про найпоширеніші фармацевтичні помилки, яких допускають люди, підозрюючи, що отруїлись. Серед них:

  1. Прийом активованого вугілля.
  2. Прийом спазмалітичних засобів, знеболюючих.

Юрій Євгенійович пояснив, чому саме ці препарати назвав: на їх фоні поставити точний діагноз пацієнту практично неможливо, настільки вони завуальовують симптоматику чи то отруєнь, чи то інших захворювань.

Основною порадою у випадках, коли запобігти отруєнню не вдалось, залишилось якнайшвидше звернення до медичної установи.

В ході розмови спеціаліст відповідав на питання працівників апарату суду та із задоволенням давав цінні поради, підкріплюючи їх розповідями із власного досвіду.

Наприкінці наради усі присутні подякували Юрію Євгенійовичу за цікаву, актуальну інформацію.

Працівникам апарату дуже приємно, що зустрічі з таким професіоналом в межах своєрідних навчань вже стали гарною традицією.  

Прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області