Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Вінницькому міському суді Вінницької області розглянуто клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу для чоловіка, який підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Судом встановлено, що підозрюваний, вирішивши заробити, в одному з соціальних месенджерів відшукав обліковий запис, з якого надавали роботу, що стосувалася здійснення підпалів різних об'єктів на всій території України, та повідомив про готовність та можливість виконувати завдання. Під час переписки підозрюваному представник країни-агресора повідомив про необхідність здійснення підпалів автомобілів ЗСУ, які розташовані на території однієї з військових частин міста Вінниці за грошову винагороду у сумі 700 доларів США, на що підозрюваний погодився.
Надалі, отримавши інструкції, підозрюваний розпочав підготовку до вчинення злочину, однак про незаконні дії підозрюваного стало відомо правоохоронним органам, що не дало змоги реалізувати злочинний умисел.
При обранні запобіжного заходу слідчий суддя врахував обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
⠀⠀ ⠀⠀
За результатами судового розгляду, суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⠀⠀ ⠀⠀
Наразі тривають слідчі дії.
⠀⠀ ⠀⠀
Довідково:
ч. 3 ст. 15 КК України – Замах на вчинення кримінального правопорушення є незакінченим, якщо особа з причин, що не залежали від її волі, не вчинила усіх дій, які вважала необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця.
ч. 1 ст. 114-1 КК України – Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років).
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області