flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд обрав запобіжні заходи для осіб, які підозрюються у видачі завідомо неправдивих документів за грошову винагороду

18 жовтня 2024, 16:37

У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулись судові засідання, в яких слідчий суддя розглянув клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжних заходів особам, які підозрюються у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 368, ч. 3 ст. 368 КК України.

⠀⠀ ⠀

Судом встановлено, що до підозрюваної з метою отримання правової консультації звернувся військовослужбовець. Під час консультації підозрювана повідомила чоловікові про можливість звільнення його від військової служби шляхом оформлення медичних документів, у яких будуть зазначатися завідомо неправдиві відомості.

Наступної зустрічі підозрювана повідомила про грошову винагороду у сумі 2 800 доларів за оформлення медичних документів із завідомо неправдивими даними, які стануть підставою для висновку військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби.

Діючи під контролем правоохоронних органів, військовослужбовець передав підозрюваній 300 доларів США, а  через декілька днів – решту суми – 2 500 доларів США.

Після отримання частини неправомірної вигоди, підозрювана телефоном повідомила своєму спільнику, який був в. о. завідувача відділення однієї з лікарень Вінницької області, про необхідність оформлення фіктивної медичної документації про перебування військовослужбовця на стаціонарному лікуванні в лікарні та того ж дня передала грошові кошти за оформлення вказаних документів.

Через місяць військовослужбовцю було видано документи із неправдивими даними про його перебування на стаціонарному лікуванні.

 

Крім того, до підозрюваної звернувся за правовою консультацією інший військовослужбовець та під час консультації підозрювана повідомила йому про можливість звільнення або переведення до нижчої категорії придатності за грошову винагороду. І цього разу підозрювані діяли за схожою ж схемою.

 

⠀⠀При обранні запобіжних заходів слідчими суддями було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.

⠀⠀ ⠀⠀

За результатами судових розглядів, суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення та застосував до підозрюваних запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з визначенням розміру застави: для підозрюваної - у сумі 1 000 000 гривень, для підозрюваного – 908 400 гривень.

 

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

⠀⠀ ⠀⠀

Наразі тривають слідчі дії.

⠀⠀ ⠀⠀

Довідково:

ч. 1 ст. 366 КК України - Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів (караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).

ч. 1 ст. 368 КК України - Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища (карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).

ч. 3 ст. 368 КК України - Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища, предметом якого була неправомірна вигода у значному розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди (карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна).

 

⠀⠀ ⠀⠀Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області