У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання під час якого було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для чоловіка, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.
⠀
З матеріалів клопотання стало відомо, що підозрюваний, громадянин України, уродженець уродженця м. Севастополь, перебуваючи на тимчасово окупованій території у м. Севастополь АР Крим, надав згоду на конфіденційне співробітництво із співробітником управління Департаменту оперативної інформації служби Федеральної служби безпеки рф, з метою забезпечення розвідувально-підривної діяльності російської федерації на шкоду Україні – її державному суверенітету, територіальній цілісності, демократичному конституційному ладу, життєво важливим національним інтересам, шляхом організації акцій протесту, створення та розповсюдження публікацій у засобах масової інформації з метою дискредитації органів влади України, керівництва держави, Збройних Сил України і їх командування, а також надання відомостей щодо політиків, підприємців, партійних лідерів, керівників підприємств паливно-енергетичної галузі, власників інтернет-ресурсів та їх родичів, що можуть бути використані спецслужбами рф для ведення підривної діяльності проти України.
Наразі, постановою слідчого від 07.03.2023 на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного оголошено в розшук.
⠀
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
⠀
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд обрав до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком без визначення розміру застави.
⠀
Наразі тривають слідчі дії.
⠀
Довідково:
ч. 2 ст. 111 КК України – Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України вчинені в умовах воєнного стану (караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна).
⠀
Важливо:
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⠀
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області