У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання під час якого було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для чоловіка, який підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111 та ч. 1 ст. 258-3 КК України.
⠀⠀
З матеріалів клопотання стало відомо, що підозрюваний у квітні 2014 року добровільно вступив на службу до диверсійно-розвідувальної групи терористичної організації «ЛНР», де отримав камуфляжний одяг і зброю, пройшов курси з фізичної підготовки та поводження із вогнепальною зброєю. Вказане незаконне збройне формування, яке очолював уродженець та мешканець Республіки Чечня, складалося з вихідців із Республіки Чечня, Республіки Дагестан та підпорядковувалося особисто голові Республіки Чечня. Учасники групи приймали участь у веденні збройного опору військовослужбовцями Збройних сил України у населених пунктах Луганської області.
⠀⠀
В період з 2019 року по серпень 2020 року, підозрюваний, перебуваючи на території РФ, надав згоду на співпрацю з невстановленими представниками ФСБ РФ, з метою отримання відомостей, які можуть зашкодити суверенітету та територіальній цілісності України.
⠀⠀
Органом досудового розслідування обґрунтовано наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а саме: переховування від органів досудового розслідування та/або суду; знищення чи спотворення речей, які мають значення для встановлення обставин; перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.
⠀⠀
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів та визначив розмір застави у сумі 713 300 грн.
⠀⠀
Наразі тривають слідчі дії.
⠀⠀
Довідково:
ч. 1 ст. 111 КК України – Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої).
ч. 1 ст. 258-3 КК України – Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації (караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої).
⠀⠀
Важливо:
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⠀⠀
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області