flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд обрав запобіжний захід для жінки, яка підозрюється в привласненні чужого майна в особливо великих розмірах та в підробці офіційних документів

30 липня 2021, 12:51

У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання, в якому було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу жінці, яка підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 358 КК України.

 

З матеріалів клопотання стало відомо, що підозрювана перебувала на посаді касира в санаторії, всупереч посадової інструкції, вчинила привласнення чужого майна. Підозрювана, при зверненні відпочиваючої особи в санаторії до  каси з заявою про продовження терміну путівки або з заявою про амбулаторне лікування, у яких поставлені штампи «до каси» з зазначенням суми до оплати та кількість днів, приймала заяву і грошові кошти. Після чого, підозрювана умисно виписувала прибутковий касовий ордер, відривала корінець, де ставила штамп «сплачено» і надавала відпочиваючому корінець від прибуткового ордеру зі штампом «сплачено». У подальшому, жінка не оприбутковувала кошти в касу, а заяви подані відпочиваючими та прибуткові касові ордери знищувала. Згідно з актом ревізії каси, розмір не прибуткових коштів становить 4 752 683 грн.

 

При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.

 

За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів та визначив заставу у розмірі  713 700 грн.

 

Наразі тривають слідчі дії.

 

Довідково:

ч. 5 ст. 191 КК України – Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою (караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна).

ч. 2 ст. 358 КК України – Складання чи видача працівником юридичної особи незалежно від форми власності, який не є службовою особою, складання чи видача приватним підприємцем, аудитором, експертом, оцінювачем, адвокатом, нотаріусом, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації прав, особою, яка уповноважена на виконання функцій держави щодо реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, державним виконавцем, приватним виконавцем або іншою особою, яка здійснює професійну діяльність, пов’язану з наданням публічних чи адміністративних послуг, завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов'язків, підроблення з метою використання або збуту посвідчень, інших офіційних документів, що складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити, виготовлення підроблених офіційних печаток, штампів чи бланків з метою їх збуту або їх збут чи збут завідомо підроблених офіційних документів, у тому числі особистих документів особи (караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років).

Важливо:

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області