Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання, в якому було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу жінці, яка підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 та ч. 1 ст. 135 Кримінального Кодексу України.
З матеріалів клопотання сторони обвинувачення стало відомо, що підозрювана, не маючи посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, рухаючись автомобілем по дорозі в напрямку м. Тетїїв, не була уважною, не стежила за дорожньою обстановкою, не реагувала на її зміну та в момент об’єктивної появи в полі зору пішохода, який перебував попереду зазначеного автомобіля, не вжила заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу, внаслідок чого допустила наїзд на останнього. Через це пішохід отримав тілесні ушкодження, від яких помер під час надання медичної допомоги. З метою уникнення відповідальності підозрювана з місця події зникла.
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.
Наразі тривають слідчі дії.
Довідково:
ч. 3 ст. 286-1 ККУ – Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, які вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони спричинили смерть потерпілого (караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років).
ч. 1 ст. 135 ККУ – Завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов'язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, а також у разі, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан (карається обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк).
Важливо:
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області