ВМС ВО є одним із 70 судів України, відібраних для реалізації нової фази Ініціативи «Модельні суди». Нова фаза Ініціативи покликана об’єднати кращий міжнародний та український досвід, а також стати майданчиком для обміну добрими практиками, спрямованими на покращення доступності, клієнтоорієнтованості та безпеки судів.
ВМС ВО активно бере участь у всіх організованих вебінарах, за участі міжнародних та національних експертів Проєкту щодо імплементації модельних рішень, а також обміну кращими українськими практиками.
Ми досить прогресивно працюємо над комунікаційною роботою суду, використовуючи досвід експертів та створивши велику комунікаційну команду. За рахунок багатьох ідей та інновацій у нашому суді на робота вийшла на більш високий рівень й ми прагнемо більшого.
Також ВМС ВО запровадив «Службу волонтерів у суді», цей проект також проходить в рамках імплементації нової фази Ініціативи «Модельні суди».
Для більш ефективного результату впровадження цього проекту помічник судді Вікторія Сташко є активним учасником спеціального навчального курсу « Підготовка тренерів з впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду», що допоможе нам в майбутньому побудувати дієву систему підтримки потерпілих та свідків в Україні.
Й надалі слідкуючи за інформацією на наших офіційних веб-сторінках.
Наразі Вінницький міський суд Вінницької області бере участь у серії конференцій в рамках реалізації Нової фази Ініціативи «Модельні суди».
14 травня 2021 року відбувся перший вебінар під назвою «Клієнтоорієнтований суд - нова реальність».
Мета конференції полягала у представленні цілого ряду модельних рішень, які шляхом впровадження уніфікованих підходів до судового адміністрування за прикладом сучасних практик європейських країн та вдосконаленню системи організації̈ роботи суду, сприятимуть покращенню обслуговування клієнтів і наданню якісних судових послуг.
21 травня 2021 року ми були учасником другого заходу серії - «Забезпечення публічної комунікації судів як складова підвищення довіри громадськості до судової системи».
Під час конференції міжнародними та українськими експертами Проєкту ЄС «Право-Justice» були висвітлені різні аспекти ведення внутрішньої та публічної комунікації, стратегічні та кризові комунікації, робота з медіа та соцмережами.
28 травня 2021 року, взявши участь у третьому вебінарі – « Розвиток суду через вдосконалення робочих процесів та посилення спроможності персоналу», нам було представлено кращі українські та європейські практики поліпшення процесів управління, розвитку та мотивації персоналу в судах.
Окремо були розглянуті теми :
- Апарат суду : основні функції та структура. Шляхи оптимізації
- Спроможність організації через побудову ефективної команди
- Навчання працівників суду: що робити й чого уникати
- Реформування системи оплати праці державних службовців
Отриманий досвід експертів є дуже важливим у нашій роботі, тому ми безмежно вдячні за надану можливість навчатись та мати можливість вдосконалюватись й досягати більшого.
Наразі заплановано ще 1 конференція з даного циклу.