Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні у Вінницькому міському суді Вінницької області відбулось судове засідання, у якому розглядалось клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення застави чоловіку, який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190, ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України.
Відповідно до матеріалів клопотання, підозрюваний зателефонував до жінки похилого віку, представився її онуком і вказав, що він потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, у нслідок якої загинула жінка, а тому йому терміново потрібні кошти у суму 8 500 доларів США. Після чого, бажаючи довести свою злочинну діяльність до кінця, підозрюваний повторно зателефонув потерпілій, представившись працівником поліції повідомив про неохідність передати мому кошти за не притягнення її онука до кримінальної відповідальності за вчинення ним дорожньо-транспортної пригоди.Бажаючи отримати гроші, підозрюваний прибув до потерпілої, де діючи як працівник поліції отримав від останньої кошти у сумі 4 400 доларів США та 400 Євро. Загальна матеріальна шкода, яку завдав підозрюваний потерпілій становить 129 373 грн.
Також, рухаючись по автодорозі підозрюваний помітив раніше незнайомого йому чоловіка. В цей момент у нього виник злочинний умисел напревлений на відкрите викрадення чужого майна. Підозрюваний забрав сумку потерпілого та оглядаючи її вміст в боковій кишені вияви гаманець, який належить останньому. Надалі, діюи відкрито, підозрюваний викрав з гаманця потерпілого 66 400 грн. та 200 доларів США. Потім підозрюваний почав вимагати у потерпілого дістати з кишені куртки його мобільні телефони та віддати йому, що останній і зробив, так як вважав, що в разі відмови до нього може бути застосовано фізичну силу. Своїми діями підозрюваний завдав потерпілому матеріальну шкоду у розмірі 73 272 грн.
При обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення застави слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені п. 1, п. 2, п. 3, п. 4, п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України. Також було вказано, що підозрюваний не має постійного заробітку, неодружений, раніше судимий.
В свою чергу, захисник заперечив щодо задоволення вказаного клопотання та просив суд застосувати більш м’який запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту чи тримання під вартою з можливістю внесення застави.
Підозрюваний підтримав думку свого захисника.
За результатами судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання, надані докази, проаналізувавши думки учасників кримінального провадження, слідчий суддя повністю задовольнив клопотання сторони обвинувачення.
Наразі тривають слідчі дії.
Довідково:
ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому (карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років);
ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України – грабіж, поєднаний з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинений повторно, або за попередньою змовою групою осіб (карається позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років);
ч. 1 ст. 177 КПК України – мета і підстави застосування запобіжних заходів.
Важливо :
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області