flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд обрав запобіжний захід у виді домашнього арешту у нічний час чоловіку, який підозрюється у службовій недбалості та незаконному заволодінні транспортним засобом

14 квітня 2021, 19:54

Сьогодні у Вінницькому міському суді відбулось судове засідання, у якому розглядалось клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту чоловіку, який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367, ч. 1 ст. 289, ч. 2 ст. 289 Кримінального кодексу України.

При обранні запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у нічний час слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювані можуть здійснювати дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК  України, а саме: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на покази потерпілого та свідків; вчинити інше кримінальне правопорушення.

В свою чергу, захисник заперечив щодо задоволення вказаного клопотання просив суд застосувати більш м’який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час.

Підозрюваний підтримав думку свого захисника.

За результатами судового розгляду, усесторонньо дослідивши матеріали клопотання, надані докази, проаналізувавши думки учасників кримінального провадження, слідчий суддя ухвалив застосувати до чоловіка запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час з покладенням на нього обов’язків, передбачених ст. 194 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі тривають слідчі дії.

Довідково:

ч. 1 ст. 289 ККУ - незаконне заволодіння транспортним засобом - карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк;

ч. 2 ст. 289 ККУ - ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої;

 ч. 1 ст. 367 ККУ -  Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб,  - карається штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Важливо :

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області