Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Слідчим суддею Вінницького міського суду Вінницької області було розглянуто клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу дівчині, яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 308-310, 312, 314, 315, 317 цього Кодексу - караються позбавленням волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна).
Згідно клопотання, дівчина придбала з метою збуту шляхом розкладання «закладок» 20 згортків особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено. Відомо, що злочин підозрюваною скоєно повторно.
Під час судового розгляду сторона обвинувачення просила обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 181 600 гривень.
Прокурор мотивував дане клопотання наявністю ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а саме:
Захисник, в свою чергу, заперечував щодо задоволення клопотання та переконував суд, що більш м’який запобіжний захід є достатнім в такому випадку, так як його підзахисна
За результатами повного та всебічного судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваної запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 181 600 гривень.
Важливо: ч.1 ст. 17 КПК України – особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Довідково : Стаття 182 КПК України – застава ( застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов’язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов’язків).
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області