flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До ВРП звернулося близько 200 судів із листами про припинення повідомлення сторін про розгляд справ через брак коштів

03 грудня 2020, 20:00
До ВРП звернулося близько 200 судів із листами про припинення повідомлення сторін про розгляд справ через брак коштів
 
Наразі ситуація з фінансуванням поточних видатків на забезпечення здійснення правосуддя є критичною – із судів надходять повідомлення про відсутність коштів на надсилання повісток і рішень. Про це сказав Голова ВРП Андрій Овсієнко під час обговорення проєкту Держбюджету на 2021 рік на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.
 
Голова ВРП звернув увагу на наявність у проєкті Держбюджету різних підходів до визначення розміру прожиткового мінімуму, який є базою для розрахунку виплат. Зокрема, статтею 7 законопроєкту «Про Державний бюджет України на 2021 рік» пропонується встановити з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум, зокрема, для працездатних осіб у розмірі 2270 грн. А для визначення базового посадового окладу судді пропонується встановлювати окремий розмір прожиткового мінімуму – 2102 гривні. На думку Андрія Овсієнка, таким чином планують сформувати штучно зменшену потребу у видатках на оплату праці суддів.
 
У свою чергу, заступник Голови ВРП Oleksii Malovatskyi зауважив, що будь-які законодавчі ініціативи прогресивного характеру за відсутності належного рівня фінансування судової системи не дадуть жодних результатів.
За його словами, до ВРП звернулося близько 200 судів із листами про припинення повідомлення сторін про розгляд справ через брак коштів на поштові відправлення. Олексій Маловацький зазначив, що проблема планування видатків є системною і підходити до її вирішення треба комплексно, а не ситуативно перерозподіляючи кошти.
 
«Звертаю увагу Мінфіну на таке. ВРП надіслала всім міністерствам попередження у вигляді Щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні, де зазначала, що, починаючи з вересня 2020 року, буде недофінансування судової системи. Це було відомо Мінфіну ще до пандемії. Ніякої несподіванки немає», – сказав він.
 
Заступник Голови ВРП наголосив, що за умов недофінансування діджиталізація не може бути втілена тому, що у ДСА України немає коштів на оплату послуг інтернету. Наразі пропускна здатність інтернету впала до мінімуму, і місцеві суди не мають можливості проводити засідання в режимі відеоконференції, зазначив Олексій Маловацький.
 
Детальніше: https://bit.ly/3qpbqig
                                                                                                                                                                                           За інформацією
                                                                                                                                                                               Вищої ради правосуддя