Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Голова суду Ганна Гайду, заступниця керівника апарату Віта Алексейчук разом із прессекретарками Катериною Лабуткіною і Марією Доценко 17 листопала взяли участь у першому заході з циклу загальноукраїнських онлайн обговорень «Людиноцентричне правосуддя в Україні». Перша з двох запланованих сесій охопила питання національних консультацій.
Міністр юстиції України Денис Малюська наголосив, що винесена для обговорення тема важлива як для правосуддя, так і для діяльності всіх сфер уряду. «Ми координуємо і забезпечуємо функціонування безоплатної допомоги і виконання судових рішень. Людина повинна бути в фокусі всіх необхідних секторів».
Голова Ради суддів Богдан Моніч зауважив, що судова гілка влади спрямовує діяльність на надання якісний послуг. У непростих умовах коронавірусу суди продовжують запровадження електронних сервісів і це є необхідним напрямком.
Джеймс Хоуп, директор Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку, наголосив, що доступ до правосуддя має бути забезпечений всім. Це сприятиме зростанню економічній співпраці і загальному розвитку країни. Крім того, Україна заслуговує таку правосудну систему, яка гарантуватиме антикорупційну активність.
Керівник програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон додав, що правові послуги мають відповідати проблемам громадян, бути доступними під час пандемії, а також підкреслив необхідність впровадження оцінювання роботи суду.
Ключовою стала доповідь Еллісон Майнард-Гібсон, колишньої Генерального прокурора та Міністра юстиції Багамських островів, яка підкреслила вплив правосуддя на всю систему державного управління. Доповідачка рекомендувала здійснювати інвестиції в технології; проводити регулярні зустрічі з недержавними організаціями задля моніторингу ефективність ініціатив; а також демонструвати сталість систем для інвестицій.
В ході інтерактивного обговорення людиноцентричного правосуддя науковий співробітник Центру з міжнародної співпраці Університету Нью-Йорку Густаво Мауріно схарактеризував низку способів для розміщення людини в центрі окремих стратегій. Відповідно за досвіду Аргентини, є три аспекти зміни парадигми правосуддя: 1) зміщення точки зору, орієнтованої на інституції, на позицію, орієнтовану на користувачів; 2) зміна доступу до судів на доступ до прав задля надання людям можливостей; 3) переведення центру уваги зі справ на правові потреби.
Не лишилися поза увагою й питання російської агресії, розкриті Євгеном Полтенком, виконавчим директором Громадської спілки «Мережа правового розвитку».
Голова суду Ганна Гайду при підведенні підсумків заходу в колі працівників Вінницького міського суду Вінницької області наголосила на зауваженні експертки Мааіке де Ланген стосовно того, що люди вважають, що не варто добиватися судового розгляду. Подолання цього упередження ставить одним із головних завдань необхідність зосередитися на людях і знайти найкращі інноваційні рішення, які сприятимуть ефективній співпраці з суспільством.
Прессекретар Вінницького міського суду
Вінницької області