Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Сьогодні, 31 жовтня 2020 року, слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області розглянув клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно чоловіка, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди)
За версією слідства 59-річний голова однієї з ОТГ, отримав неправомірну вигоду у розмірі 10 тисяч 500 доларів за підписання договору оренди земельної ділянки, загальною площею 21.3га, строком на 49 років.
В судовому засіданні прокурор просив суд задовольнити клопотання щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, вказавши ризики, передбачені ч.1 ст.177 Кримінального процесуального кодексу України.
В свою чергу, захисники заперечували щодо задоволення вказаного клопотання та просили суд застосувати більш м’який запобіжний захід у виді домашнього арешту, вказавши вік та стан здоров’я підозрюваного.
За результатами судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів (з можливістю внесення застави у розмірі сорока прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 87880 гривень 00 копійок).
Наразі тривають слідчі дії.
Важливо: ч. 1 ст. 17 Кримінального процесуального кодексу України – особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Довідково:
ч.1 ст. 177 Кримінального процесуального кодексу -мета і підстави застосування запобіжних заходів (метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам:
п.1 - переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
п.2 - знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
п. 3 - незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
п.4 - перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
п.5 - вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується).
Стаття 182 Кримінального процесуального кодексу – застава ( Застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов’язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов’язків.
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області