Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Суд обрав запобіжний захід у виді тримання під вартою підозрюваному у скоєнні розбою
Сьогодні, 26 жовтня 2020 року, слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області розглянув клопотання сторони обвинувачення про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою стосовно чоловіка, який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 187 Кримінального кодексу України (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства (розбій).
За версією слідства 39-річний чоловік, родом з Черкаської області, погрожуючи ножем, заволодів мобільними телефонами хлопця і неповнолітньої дівчини та зник з місця події, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд.
В судовому засіданні прокурор просив суд задовольнити клопотання щодо обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, вказавши ризики, передбачені п. 1, 3, 5 ч.1 ст. 177 Кримінального процесуального кодексу України.
В свою чергу, захисник та підозрюваний заперечували щодо задоволення даного клопотання, просили суд обрати запобіжний захід у виді домашнього арешту.
За результатами судового розгляду, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів (без можливості внесення застави).
Наразі тривають слідчі дії.
Важливо: ч. 1 ст. 17 Кримінального процесуального кодексу України – особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Довідково: Стаття 177. Мета і підстави застосування запобіжних заходів (Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам:
п.1 -переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
п. 3 - незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
п.5 - вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.)
Прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області.