Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
16 лютого 2017 року у Вінницькому міському суді Вінницької області відбулася нарада працівників апарату, на якій було представлено новопризначених працівників та обговорено питання щодо діяльності апарату суду. Окрім обговорення робочих моментів, присутні мали можливість збагатити свої знання, які стануть в нагоді в повсякденному житті.
«Запобігання травмуванню в період ожеледиці та надання першої медичної допомоги в разі травмування» – такою була тема своєрідної лекції, яку провів для працівників апарату завідувач відділу реанімації Міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, Юрій Євгенійович Сурсаєв.
Основні поради лікаря щодо того, як вберегтися від переломів, забоїв та інших видів травм, які можна отримати в період ожеледі, читайте нижче.
Як одягатись в період ожеледиці?
Юрій Євгенійович наголосив на тому, що в наш час, на превеликий жаль, люди цінують речі більше, аніж власне здоров’я і хочуть виглядати привабливо за будь-яких обставин. Проте в ситуаціях з ожеледдю, коли існує реальна небезпека серйозно травмуватись, основним принципом при виборі одягу та взуття має бути, перш за все, зручність. Своєрідний «дрескод» в ожеледицю, на думку спеціаліста, має виглядати так:
· взуття без підборів та на так званій «тракторній» підошві.
· обов’язкова наявність рукавичок;
· верхній одяг – практичний, який не будемо боятись забруднити.
Як правильно ходити, коли під ногами суцільний «крижаний килим»?
· Важливо бачити, куди ми йдемо!
· Ні в якому разі не можна тримати руки в карманах.
· Ноги мають бути трохи зігнуті в колінах.
· Не переносити власноруч великогабаритних предметів.
· Вагу, яку несемо, рівномірно розподіляти на дві руки.
Як правильно падати?
· Якщо відчуваємо, що падаємо, стараємося згрупуватись і присісти.
· Намагаємося не падати на спину, адже це найбільш травматичні падіння.
· Не можна падати на прямі та витягнуті руки.
· При падінні (набік, вперед і т.п.) необхідно підгинати ноги.
Як вберегтися вагітним на небезпечно слизькій ділянці дороги?
Зважаючи на те, що працівники апарату суду – молоді люди, не було нічого незвичного в тому, що лікар відповів на питання про те, як вберегтися жінкам, які під серцем носять дитину.
Юрій Євгенійович запевнив: кожна вагітна жінка на підсвідомому рівні розуміє, що, в першу чергу має не зашкодити дитині. Тому, якщо вона буде падати, то робитиме це так, аби вберегти животик і відповідно малюка.
Надання першої медичної допомоги людям, які травмувались
Лікар звернув увагу на основну помилку при наданні допомоги людям, які не змогли запобігти падінню. Цією помилкою є різке підіймання людини з землі. Цього ні в якому разі робити не можна.
У випадку надання першої медичної допомоги, передусім, ми маємо запитати в людини, яка потрапила в таку неприємну ситуацію, чи болить її що-небудь. Якщо почуємо позитивну відповідь, маємо уточнити, де саме людина відчуває біль.
Якщо ж у відповідь почуємо, що все в порядку, маємо дізнатись, чи може людина самотужки підвестись.
У випадку надання першої медичної допомоги головне – діяти помірковано.
В ході розмови спеціаліст відповідав на питання працівників апарату суду та із задоволенням давав цінні поради.
Наприкінці бесіди усі присутні подякували Юрію Євгенійовичу за змістовну, цікаву і корисну розмову та висловили щирі сподівання на те, що і в подальшому матимуть можливість спілкуватись із таким професіоналом, як він.
Прес-служба Вінницького міського суду Вінницької області