Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Запитання: На який номер телефона можна зателефонувати в суд на Грушевського 17?
Відповідь: Усю необхідну інформацію Ви можете отримати, зателефонувавши до довідкового бюро суду за номером (0432) 67-36-21 або (0432) 67-20-84.
Запитання: Розглядає ваш суд справи щодо перерахунку терміну день за два?
Відповідь: Згідно норм чинного КПК України Вінницький міський суд Вінницької області здійснює розгляд клопотань про зарахування строку попереднього ув’язнення у строк покарання.
Відповідно до ч. 5 ст. 72 КК України, зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.
Для отримання інформації про стан розгляду клопотання, необхідно звернутись до довідкового бюро суду особисто чи зателефонувати на один із наявних на офіційному сайті суду номерів.
Разом з тим зазначаємо, що у зв’язку з невизначеністю територіальної підсудності розгляду судами клопотань даного виду, Вінницький міський суд Вінницької області звернувся з листом до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ з метою надання роз’яснення щодо застосування норм Закону № 838-VIII від 26.11.2015.
Про результати розгляду даного листа Вас буде повідомлено додатково.
Запитання: Добрий день! Чому у Вінницькому міському суді не можна організувати процедуру видачі рішень, так як це організовано у Вінницькому окружному адміністративному суді? А саме, особа звертається у відділ видачі рішень з відповідною заявою, і через декілька хвилин заявнику видають рішення.
Відповідь: Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію рішення, вироку чи ухвали суду. Порядок видачі та вимоги щодо оформлення їх копії регламентований положеннями «Інструкції з діловодства в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ» затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року №173.
Згідно пункту 13.7. згаданої Інструкції, копії судових рішень мають бути належним чином оформлені та засвідчені відбитком гербової печатки суду. Якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п’ять проколів, а на зворотному боці останнього аркуша – скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду. Окрім цього, пунктом 13.8. передбачено, що копії судового рішення, до якого внесено зміни, обов'язково додається копія ухвали апеляційного (касаційного) суду, яким судове рішення змінено, а також за наявності – копії додаткового рішення, копії ухвал про виправлення описок тощо. Лише належним чином завірена копія рішення суду має юридичну силу.
Разом з тим, надаючи судді копію рішення для підпису, працівник апарату суду також має подати разом із нею матеріали відповідної справи. Водночас звертаю увагу на те, що в архіві Вінницького міського суду Вінницької області зберігається велика кількість справ (в тому числі і переданих із ліквідованих Замостянського, Староміського та Ленінського районних суддів м. Вінниці). Щодня працівниками апарату суду опрацьовуються сотні заяв відповідного змісту.
Таким чином, враховуючи встановлені вимогами чинного законодавства вимоги щодо оформлення копії судового рішення та визначений порядок видачі виконавчих листів, їх надання не може здійснюватись одразу після подання особою до суду заяви відповідного змісту.
Запитання: Через який час надається відповідь на клопотання про перерахунок строку покарання (день за два), якщо клопотання було подано два місяці тому? Як дізнатися, чи зареєстровано клопотання в суді?
Відповідь: Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» № 838-VIII від 26.11.2015 , даний Закон застосовується за клопотанням засудженої особи, членів її сім’ї або захисника, суду, що виніс зазначений обвинувальний вирок, протягом двох тижнів з дня отримання відповідного клопотання судом або за власною ініціативою суду.
Враховуючи вищезазначену норму, у разі належно оформленого клопотання, суд протягом двох тижнів за наслідками розгляду постановляє ухвалу.
Для з’ясування питання щодо надходження клопотання та подальшої реєстрації його, необхідно звернутись до довідкового бюро суду особисто чи зателефонувати на один із наявних на офіційному сайті суду номерів.
Запитання: Чи може мати дитини написати добровільну відмову від аліментів після рішення суду про їх стягнення, але якщо це рішення не подавалося на виконавчу службу. Батько справно платив аліменти, а я вийшла заміж вдруге і не потребую матеріальної допомоги. Хвилююсь, що колись батько зможе подати дитину на аліменти.
Відповідь: На стадії виконавчого провадження існують наступні способи відмови стягувача від отримання аліментів:
1) подати заяву про повернення виконавчого документу стягувачу (п.1 ч.1 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження»);
2) подати заяву про відмову стягувача від примусового виконання рішення суду (п.1 ч.1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження») ;
3) укласти мирову угоду (ст. 372 ЦПК України, п.2 ч.1 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження»).
Відповідні заяви подаються до відділу державної виконавчої служби, де перебуває на виконанні виконавчий лист.
Запитання: Доброго дня. Скільки коштує подача заяви на розлучення, якщо є двоє дітей 5 і 6 років. Спільного майна немає. Дякую.
Відповідь: На даний час, судовий збір за подачу до суду позовної заяви про розірвання шлюбу становить 0.4 мінімальної заробітної плати, що складає 551.2 грн.
Запитання: Доброго дня. Чи можу я подати заяву про розірвання шлюбу у Вінницький міський суд Вінницької області, якщо шлюб зареєстрований в іншій області? Якщо так, то яка сума судового збору? Наперед дякую, Андрій.
Відповідь: За загальним правилом позовні вимоги до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування (ч. 1 ст. 109 ЦПК України).
Разом із тим, частина 2 статті 110 вищевказаного Кодексу містить певні винятки із цього правила та дозволяє подавати позови про розірвання шлюбу за місцем проживання позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров'я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за місцем проживання будь-кого з них.
Судовий збір за подачу до суду такої позовної заяви становить 0.4 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 551.2 грн.