flag Судова влада України

Стара версія сайту | Лист вебмайстру

Крізь історію до сучасності

 Будівля сучасного Вінницького міського суду була спроектована Григорієм Артиновим, видатним міським архітектором, та зведена у 1910−1912 рр.

До утворення Вінницького окружного суду у приміщенні будівлі на вул. Великій Дворянській (нині вул. Грушевського) діяла Міська управа, яка займалася благоустроєм міста, збором та розподілом коштів, будівництвом шкіл, лікарень, розвитком торгівлі та ін.

  

Після подій революції 1905−1907 рр. судова система почала стрімко розвиватися, що й призвело до створення Вінницького окружного суду у 1909 р. Він складався з цивільного та кримінального відділів. Його компетенція поширювалася на території Балтського, Брацлавського, Вінницького, Гайсинського, Летичівського, Літинського та Ольгопільського повітів. Вінницький окружний суд був підпорядкований Одеській судовій палаті.

Протягом ХХ ст. тут діяли безліч закладів − від адвокатських об’єднань до лікарні.

Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 20 березня 1972 року Вінниця була поділена на райони, серед яких були три основні − Ленінський, Замостянський та Староміський. Цього ж року були утворені три відповідні районні суди, які спочатку розміщувалися на вул. Коцюбинського, 2, в районі залізничного вокзалу.

У 1997 році районні суди були перенесені в будівлю на вул.  Грушевського, 17, де трансформувалися у модельні суди, і діють дотепер.

Відповідно до Указу Президента України від 5 липня 2012 року Замостянський, Ленінський та Староміський районні суди було ліквідовано та утворено Вінницький міський суд, який розпочав свою роботу 15 жовтня 2012 року.

 

 

 

 Але це не кінець історії цієї будівлі. На неї чекають нові захоплюючі зміни у майбутньому.