flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підозрюваному в нанесенні тяжких тілесних ушкоджень суд обрав запобіжний захід

09 квітня 2024, 16:00
У ВМС ВО відбулось судове засідання, в якому слідчий суддя розглянув клопотання сторони обвинувачення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для чоловіка, який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
⠀⠀⠀ ⠀
Судом встановлено, що підозрюваний, маючи незняту та непогашену судимість, розпивав зі своїми знайомими спиртні напої та, побачивши конфлікт між ними, втрутився та вдарив чоловіка кулаком в голову, виштовхнувши його на двір. Від таких дій потерпілий впав на землю, а підозрюваний із знайомою продовжили розпивати спиртні напої.
Через деякий час підозрюваний вийшов до потерпілого, що продовжував лежати на землі, та наніс ще з удари по голові та близько 5 в різні ділянки тіла.
Від злочинних дій підозрюваного потерпілого госпіталізували до реанімаційного відділення лікарні із закритою черепно-мозковою травмою та іншими тілесними ушкодженнями.
При обранні запобіжного заходу слідчим суддею було враховано обґрунтованість пред’явленої підозри та наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснювати дії, передбачені ст. 177 КПК України.
⠀⠀⠀ ⠀⠀
За результатами судового розгляду, суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без визначення розміру застави.
Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
⠀⠀⠀ ⠀⠀
Наразі тривають слідчі дії.
⠀⠀⠀ ⠀⠀
Довідково:
ч. 1 ст. 121 КК України - Умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, каліцтво статевих органів, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя (карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років).
Пресслужба Вінницького міського суду Вінницької області